Dlaczego ludzie chorują?

 

Myślisz pewnie, że nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. No cóż, teorii jest wiele. Ja tobie opowiem o mojej.

Ludzie chorują, bo żyją w ciągłym napięciu. Wieczny pośpiech, nieustanny stres – to wszystko rodzi potężne bariery w naszym ciele, które zamiast miękkim i uległym staje się twarde i sztywne. To my sami budujemy te bariery, gdyż nie potrafimy żyć zgodnie z naszym wewnętrznym ja. Wciąż poszukujemy wzorców, dajemy upchać się w schematy, pozwalamy, by inni przejęli kontrolę nad naszym życiem. Nie potrafimy wybaczać sytuacji, zdarzeń, czyichś słów czy działań. Wciąż rozmyślamy o nich, toczą się w naszej podświadomości jak najgorsze robaki. Stajemy się niewolnikami zawiści, zazdrości, nienawiści. To rodzi napięcie, stres, smutek, rozczarowanie, depresję, które stanowią mury nie do pokonania dla energii (prany) krążącej w naszym ciele. W hinduizmie i teozofii prana to siła życiowa utrzymująca przy życiu wszystkie istoty żywe, utożsamiana z oddechem. Bez upewnienia się, że całkowicie zanikła, lekarz hinduski nie może odłączyć umarłej osoby od aparatury, która podtrzymywała życie.

Dziś ludzie robią wszystko, by zablokować życiodajną moc prany. Zazdrościmy sąsiadowi nowego auta, koleżance z pracy – szałowych butów, bratu – sukcesów w pracy a mężowi tego – że lepiej radzi sobie w kuchni. Wciąż szukamy w sobie niedoskonałości. „Dlaczego mnie nie stać na taki samochód i muszę jeździć tym starym gratem?” albo „Mam za duże stopy – wyglądałabym jak w kajakach, a ona ma takie smukłe nogi.” albo „Przecież mam lepsze wykształcenie od niego, a jednak kompletnie nie radzę sobie w pracy zespołowej, nie mam pomysłu na siebie.” albo „Nie potrafię gotować, choćbym nie wiem jak bardzo się starała. Nic mi nie wychodzi. Jestem do niczego.” Przeczytaj raz jeszcze uważnie te pytania na głos. Jak myślisz, co czuje osoba, która takie i podobne pytania stawia sobie codziennie? Złość? Frustrację? Niepokój? Wszystko na raz?

 A co ty zarzucasz sobie każdego dnia?

Choroby biorą się ze złych myśli, myśli o rzeczach przykrych, które zdarzyły się w przeszłości i w zasadzie nie mają już większego znaczenia. Ale też z myśli o rzeczach,  które mogą się zdarzyć i być dla nas bardzo niekorzystne. Nasz mózg splątany takimi myślami przekazuje stan ogólnego napięcia do naszego ciała. I znów nawiążę do prany – kanały zostają zblokowane, ta życiodajna energia nie może w nas swobodnie krążyć.

Dlatego jednym z elementów zachowania dobrego zdrowia są dobre myśli. Bierz życie takim, jakie jest. Pokochaj siebie i z taką samą ogromną miłością podchodź do innych – pomyśl, że właśnie na to zasługują. I wybaczaj! Wybaczaj sobie i innym. To nie jest słabość, to jest ogromna moc i siła, która hamuje uczucia złości i nienawiści. Spójrz ile osób dookoła reaguje impulsywnie i nerwowo, krzyczą, szarpią się, i wydają się przy tym tacy silni i zdecydowani. Ale tak na prawdę to ty jesteś silny zachowując spokój i opanowanie.

Dzieci – nasi nauczyciele

Ile razy obserwując maluchy zastanawiałeś się – skąd one czerpią energię? Przecież jedzą takie same posiłki jak ty. A mimo wszystko biegają, skaczą niemal przez cały dzień. Ale zauważ, że one są wolne, wolne od stresów dnia codziennego, wolne od złych emocji, zawiści i nienawiści. Ich ciała są miękkie i sprężyste, energia krąży w nich bez większych zakłóceń.

I teraz pewnie zapytasz mnie – dlaczego dzieci chorują? To bardzo delikatny temat, zahacza już o religię, wiarę w reinkarnację, drugie życie, płacenie za błędy życia poprzedniego. A może to ta zła energia, którą tworzymy my, dorośli? Emanujemy nią do otoczenia, które przejmuje nasze złe myśli. Nie wiem, tak sobie dywaguję trochę, bo przyznam, że i dla mnie jest to temat wciąż niezgłębiony.

Jak odblokować kanały energetyczne?

Właśnie sobie uświadomiłeś, że Twoje ciało zbyt długo ulegało presji twoich złych myśli i emocji? Wiesz już, że dłużej tak nie możesz żyć, ale co zrobić teraz z bagażem, jaki nosisz na swoich ramionach? Dosłownie – na ramionach! Są twarde, spięte i dosłownie pieką. Wypróbuj zbawczą moc masażu.  Umiejętnie wykonany masaż rozluźni zmęczone mięśnie i udrożni kanały energetyczne, by prana znów swobodnie mogła wędrować po twoim ciele. Zobacz jak bardzo twoje ja, sfera duchowa, związane jest z ciałem. Twoje myśli wpływają na kondycję twojego ciała. Zadbaj o odpowiednią dietę, szukaj sposobów na aktywne spędzanie czasu, regularnie korzystaj z oczyszczającej mocy masażu – chroń swoje ciało.

 

Mandala

 

źródło: podczas pisania tego posta korzystałam miedzy innymi z informacji znajdujących się na stronie www.zenforest.wordpress.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *