Kobido

Starożytna droga do piękna

Kobido to sztuka masażu, rytuał, który podlega ściśle określonym regułom. Bazuje on na tradycji medycyny chińskiej zwanej „amma” co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „naciskanie i pocieranie”.

Kobido jest jednym z najstarszych masaży świata. Niektóre źródła podają, że swój początek wziął w Indiach. Przez stulecia z dobrodziejstw tego wyjątkowego zabiegu korzystała wyłącznie rodzina cesarska. Na szczęście mur chiński nie stanowił wystarczającej bariery i około XIV wieku naszej ery Kobido trafiło do Japonii. Obecnie rytuał ten jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów kosmetycznych na całym świecie.

Co stanowi o wyjątkowości tego masażu?

Masaż Kobido często określa się jako nieinwazyjny zabieg liftingujący. Bez skalpela, oszczykiwań i całej towarzyszącej takim zabiegom chemii, można uzyskać spektakularne efekty. Dzieje się tak dlatego, że całe podejście do zabiegu jest głęboko holistyczne – terapeuta pracuje zarówno na mięśniach samej twarzy jak i karku, potylicy, ramion, dłoni. Czy wiedzieliście, że napięcia na karku powodują zmianę napięcia mięśni na twarzy? Wszystko jest ze sobą ściśle powiązane, dlatego tak ważne jest, aby dotknąć każdego z wymienionych obszarów. Dopiero tak kompleksowe podejście daje tak spektakularne efekty.

Jak wygląda masaż?

Masaż składa się z czterech etapów. Pierwszym etapem jest czas relaksu i odprężenia, podczas którego terapeuta pracuje na mięśniach ramion, karku i potylicy. Dalej przechodzimy do etapu drenażu limfatycznego, który cudownie ściąga opuchliznę twarzy. W kolejnym etapie pracujemy już na mięśniach twarzy. Masaż jest niezwykle intensywny, a ręce terapeuty pracują z prędkością pracy skrzydeł kolibra, przy czym dotyk jest dość mocny. Na koniec, za pomocą akupresury i uciskania odpowiednich punktów energetycznych, przywracamy równowagę oraz sprawiamy, że energia szybciej krąży w naszych ciałach.

Efekty po masażu

  • wzrasta napięcie skóry
  • widoczne zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu
  • poprawia się owal twarzy
  • znika opuchlizna twarzy
  • twarz staje się jakby rozpromieniona, jasna, radosna
  • unoszą się kąciki ust
  • doskonały na opadającą powiekę

Aby uzyskać pożądane efekty masaż stosujemy w serii zabiegów, około 12, dwa razy w tygodniu. Następnie powtarzamy zabieg co dwa tygodnie w celu utrzymania efektu. Dalej zwiększamy odległość pomiędzy zabiegami do wybranej częstotliwości, lecz nie rzadziej niż raz na dwa miesiące.

Przeciwwskazania do masażu: stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne); zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych; nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu; zaawansowana miażdżyca naczyń; gorączka, wysokie nadciśnienie tętnicze; świeże usunięcie zęba; zmiany ropne około-zębowe; nadczynność tarczycy; trądzik różowaty w fazie zaostrzenia; skóra mocno naczyniowa.

Japoński rytuał twarzy KOBIDO (w tym peeling i maseczka – 80 minut) …. 170 zł

Skontaktuj się z nami i zamów masaż!

tel. 882 512 774

ul. Śniadeckich 16

IZU – wejście z tyłu budynku