Masaż Shiroabhyanga

Głowa to jedna z najważniejszych części naszego ciała. Skupia większość naszych zmysłów, takich jak wzrok, smak, węch, słuch. Shiro znaczy głowa, abhyanga – oczyszczenie. Shiroabhyanga ma zbawienny wpływ na nasze zmysły, wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie.

Polewanie głowy ciepłym olejem w połączeniu z subtelnymi ruchami masażysty działa wyjątkowo relaksacyjnie.  Masaż głowy uwalnia nagromadzony stres, przynosi poczucie wewnętrznego spokoju. Działa cudownie na włosy i skórę głowy nawilżając cebulki włosowe, szczególnie polecany dla włosów zniszczonych częstą koloryzacją. Po takim zabiegu czujesz się maksymalnie odprężony i zrelaksowany i tej chwili nie da porównać się z niczym.

Masaż Shiroabhyanga wykonujemy na leżąco. W wielu publikacjach podaje się, że jest on wykonywany na siedząco, jednak naszym zdaniem, pozycja leżąca pozwala na całkowite rozluźnienie się i zupełne poddanie fantastycznym doznaniom. Rozpoczynamy od polania  głowy ciepłym, specjalnie skomponowanym olejem z domieszką ziół. Następnie rozprowadzamy olej po całej powierzchni głowy delikatnie go wcierając. Masaż głowy jest niezwykle przyjemny, ruchy masażysty są powolne z lekkim dociskiem, aby wprowadzić masowanego w stan maksymalnego odprężenia. Po przemasowaniu głowy kilkoma technikami, przechodzimy na barki i klatkę piersiową uwalniając napięcie również z tej części ciała. Masowanie czakry serca uwalnia wszelki ciężar jaki tam nosisz. Ostatnim elementem masażu jest twarz. Całość kończymy uciskaniem punktów marma. Wszystko trwa około 30 minut.

Jak działa Shiroabhyanga:

Poprawia funkcjonowanie zmysłów oraz całego układu nerwowego

Redukuje stres, ogólne napięcie, wspiera leczenie depresji i lęków

Jest pomocna przy zwalczaniu bezsenności

Uwalnia napięcie zgromadzone w ramionach i karku

Doskonały dla osób nadpobudliwych

Wprowadza w stan głębokiego odprężenia i błogości, uwalniana do krwioobiegu w trakcie masażu serotonina wywołuje doskonałe samopoczucie

Masaż poprawia krążenie krwi w mózgu, przez co zwiększa zdolność koncentracji, wspomaga pamięć, zalecany w okresach przemęczenia związanym z wzmożoną aktywnością intelektualną

Jest niezwykle pomocny przy usuwaniu bólów głowy, również tych o podłożu migrenowym

Pomaga również osobom mającym problemy z zatokami

Wskazany przy nadciśnieniu

Doskonały dla skóry głowy i cebulek włosowych, nawilża je i uelastycznia

Przeciwdziała siwieniu i wypadaniu włosów
Regularne stosowanie masażu głowy ma zbawienny wpływ na całe nasze ciało i samopoczucie.

Skontaktuj się z nami i zamów masaż

tel. 882 512 774

ul. Śniadeckich 16

IZU – wejście z tyłu budynku