Masaż Shirodhara

Masaż na trzecie oko. Jest to jeden z najważniejszych zabiegów w ajurwedzie.  Bardzo głęboko relaksuje, wprowadza w trans, działa na zupełnie innych płaszczyznach świadomości.

Trzecie oko to inaczej czakra brwiowa, oko mądrości, wewnętrzne oko.  
Stymulacja tego miejsca za pomocą strumienia ciepłego oleju  pobudza ośrodki położone w mózgu, które wydzielają substancje chemiczne, takie jak serotonina wywołująca odczucie przyjemności i odprężenia. Zabieg jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na bóle głowy, również o podłożu migrenowym, a także narażonym na długotrwały stres. Masaż wygładza skórę czoła, ujędrnia ją i doskonale wpływa na włosy redukując ich wypadanie.

Zabieg Shirodhara wykonywany jest na leżąco. Masowany jest przykryty. Na specjalnym stojaku zawieszone jest naczynie z ciepłym olejem. Zabieg polega na polewaniu czoła, nasady włosów, trzeciego oka – ciepłym olejem. Olej wnika we włosy, a jego nadmiar zbierany jest do podstawionego naczynia, po czym ponownie podgrzany i wykorzystany w kolejnym przelaniu. Podczas jednego zabiegu wykonujemy standardowo trzy przelania.  Zabieg poprzedzamy krótkim masażem głowy. Również po zakończeniu zabiegu stosujemy masaż ramion, szyi i rąk, który wzmacnia efekty zabiegu. Ten rodzaj masażu wykonujemy tylko w gabinecie.

Efekty masażu:

Osiągnięcie stanu głębokiego relaksu i odprężenia

Redukcja stresów oraz negatywnych emocji

Poprawienie cyrkulacji krwi w mózgu

Wzmocnienie koncentracji

Wzmocnienie skóry głowy i włosów

Poprawka stanu emocjonalnego pacjenta

Wskazania do masażu:

Zaburzenia układu nerwowego i hormonalnego

Chroniczne bóle głowy i zatok

Bezsenność

Zaburzenia wzroku i słuchu

Kłopoty z koncentracją i pamięcią

Skontaktuj się z nami i zamów masaż

tel. 882 512 774

ul. Śniadeckich 16

IZU – wejście z tyłu budynku