Tajski masaż stóp

„Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z pozostałymi częściami ciała, które jest doskonałym cudem Boskiego dzieła.” (Polski Instyt Refleksologii)


Pewnie większość z nas spotkała się już z filozofią, według której nasze stopy i dłonie to swoiste mapy naszego ciała, a uciskanie określonych punktów stymuluje przypisane im organy i części ciała. Na tym własnie podejściu opiera się także tajski masaż stóp. Stanowi on połączenie akupresury i ajurwedy i obejmuje masaż grzbietu i podeszwy stopy, masaż palców, pięty, kostek, łydek i kolana. Szczególnie polecany jest osobom, które mają stojący tryb pracy, a także paniom noszącym buty na wysokich obcasach, gdzie właśnie stopy i łydki mocno narażone są na przeciążenia.

Jak wykonujemy masaż?


Masaż rozpoczynamy od obmycia stóp w ciepłej wodzie. To ważne zarówno dla komfortu klienta jak i naszego.  Następnie osoba kładzie się na łóżku w ubraniu, jedynie stopy i nogi do połowy pozostają odsłonięte. Po wtarciu specjalnych olejków przechodzimy do części praktycznej masażu. Rozpoczynamy od masażu stóp stopniowo przesuwając się w górę nogi aż do kolana.  Masaż zawiera w sobie również elementy refleksologii – z wykorzystaniem bambusowego patyczka, bądź kciuków uciskamy odpowiednie miejsca na stopie – jest to nieco bardziej intensywna w odczuwaniu część masażu. Każda noga opracowywana jest osobno. Masaż zajmuje około godziny.

Efekty masażu stóp

Niweluje uczucie „ciężkich, zmęczonych nóg”;

Pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu;

Usprawnia procesy trawienne

Reguluje układ hormonalny

Niweluje bóle mięśniowe i reumatyczne

Stymuluje działanie wielu organów wewnętrznych

Jeśli wciąż się wahasz i nie masz pewności, czy ten masaż jest dokładnie tym,
którego potrzebujesz – zadzwoń do nas!

tel. 882 512 774

ul. Śniadeckich 16

IZU – wejście z tyłu budynku